Bir kadınım.. Bir anneyim, birinin kızıyım ve birinin eşiyim.. Ve hayal gibi hatırlıyorum.. Babamın kardeşin doğmuş diyerek içeri girdiği günü.. Hatırlıyorum, babamın ve annemin bana üniversiteden mezun olduğumda sarılarak ”seninle gurur duyuyoruz” dediği günü.. Hatırlıyorum, eşimle birbirimize söz verdiğimizde yanaklarıma dökülen bir damla yaşı..

Hatırlıyorum, kızımın doğduğu gün odanın tepetaklak dönüyormuş gibi olduğunu, eşimin elini bırakmadığımı ve kızımı yanağıma dayadıkları o anı. Gözümün önünden gitmiyor. Hatırlıyorum, ikinci kızımın doğduğu an düşünemediğim başka bir aşkın daha içime dolduğunu ve gözlerimden aktığını. Odanın yavaşladığını ve tüm dünyamın elimden eşimin eline aktığını.

Hatırlıyorum, bir çocukken annemin kucağına kıvrıldığımda yumuşaklığını. Hatırlıyorum, birlikte fotoğraflarımıza bakarken albüm sayfalarının elimin altında kaydığını. Hatırlıyorum, bana fotoğrafların hikayelerini anlatırken o hikayeleri gözümde canlandırdığımı. Ve hatırlıyorum bir gün bunu kendi çocuğumla da yapmak istediğimi düşündüğümü. Ve o günden sonra anların ölümsüzleşmesi ile ilgili bir tutkum olduğunu.

Bütün bu eşsiz anlar için, tarih ve gizemlerin içinde olduğu fotoğraf hikayeleri; ailenizin hikayesini anlatmak için yaşarlar – bu anlar tutunmak isteyeceğiniz anlardır. Bize bizi anlatırlar, tekrar tekrar. Bu güzel anları sakladığınızdan emin olun ki hikayeniz zaman içinde akabilsin.

Hikayeler, fotoğraflar. Görsel tarihçilerdir. İşte bu benim, yapmaya çalıştığım bu. Bu hikayeleri kendi gözümden anlatmaya çalışıyorum.

Grafik Tasarımcı’yım, fotoğraf sanatçısıyım, anneyim, bir maceraseverim, bir sohbet severim. Sizin en özel anlarınızı, size en güzel şekilde yansıtmaya adayım. Dünyada en çok seveceğiniz varlık dünyaya gelicekse, bir doğum fotoğrafçısına ihtiyacınız varsa beni arayın. Hayatınızın anlamını buldunuz, sevdiğinizle evleniceksiniz. İçinizdeki güzelliğin dışınıza yansımasını istiyorsanız. Bir düğün fotoğrafçısına ihtiyacınız varsa beni arayın. Nişanınız, kınanız varsa bu güzel anları ölümsüzleştirmek için bir özel gün fotoğrafçısı arıyorsanız beni arayın.

El bebek, gül bebek büyüttüğünüz güzel yavrunuz mezun oluyor. Onun bu güzel günlerini, güler yüzüyle eğlenerek çektiğimiz fotoğraflarla ölümsüzleştirelim.

Biricik yavrunuzun doğum gününü kutlayacaksınız. Bu yaşda nasıldı, neler yapıyordu ölümsüzleştirmek için bir özel gün fotoğrafçısı arıyorsanız beni arayın.

Eşinize, sevgilinize doğum gününde, sevgililer gününde, yıldönümünüzde güzel bir süpriz mi yapmak istiyorsanız. Beni arayın bir hediye video hazırlayalım.
Düğün gününüzü, doğumunuzu, özel gününüzü bir video ile belgeselleştirmek isterseniz beni arayın.

Ve bunun gibi hamileliğinizi, mini mini yenidoğanınızı, yavrunuzun sünnetini, ölümsüzleştirmek için lütfen bana ulaşın.

Bunların hepsi için bana,
erdoesra@gmail.com adresinden mail atabilirsiniz.
Facebook adresim budur.
Twitter aracılığı ile burdan ve Pinterest ile burdan ulaşabilirsiniz.
Ve Instagram hesabımdan beni takip edebilirsiniz. Inst: @esraerdoganphoto
Tel: 0 533 246 84 32

Comments...

  1. Merhabalar..
    Çalışmalarınızı kk’den mart anneleri topiğinden duymuştum.Sanırım sergi açacağınız için Ankara’dan İstanbul’a gelip çekimler yapmışsınız.Bazı örneklerini gördüm ve çook beğendim.Acaba Bursa bebekleri diye de çalışma yapmayı düşünür müsünüz?Sizi Bursa’da da ağırlamak isteriz:)
    Sevil Kazan

Leave a Reply