Doğum Çekim Bilgisi

Bu sayfada doğum fotoğrafçılığı ve ben nasıl çalışıyorum bilgisi yer almaktadır. Eğer bu sayfaya bakıyorsanız öncelikle TEBRİKLER!!! Tatlı mı tatlı yavrunuzu bekliyorsunuz demektir.

Doğum çekimi için normal veya sezeryan doğumlarda farklılıklar var. Normal doğum bekliyorsanız, doğum belirtileri gösterdiğiniz zaman haberleşiyoruz. Hastaneye yatışınızla birlikte sancılarınız hafif düzeyde iken sizi ve ailenizi fotoğraflıyorum. Sancılarınız sizi oldukça rahatsız etmeye başladığında pek fotoğraf çekmiyorum. Bekleme durumunda genelde dışarda oluyorum. Doğum anı geldiği zaman doktorunuz içeri çağırıyor ve doğum anını ve bebeğin sonraki tüm karelerini yakalıyorum. Doğumdan sonra da aileyi, bebeği ve sizi biraz daha fotoğraflıyorum. Kişisel olarak tercihim doğumdan sonraki 1 saat içinde yanınızdan ayrılmak. Annenin doğumdan sonra kafası karışık, duyguları çok değişken olabiliyor. Üstelik kendini çekilmek istemeyecek kadar yorgun ve nahoş hissedebiliyor. Bu nedenle aileyi ilk duygusal anlarda fotoğraflayıp, annenin de bebekle ilk görüntülerini çektikten sonra yanınızdan ayrılıyorum. Bu durumu telafi etmek ve bebeğin ve annenin güzel pozlarını çekebilmek için doğum paketimde yenidoğan çekimi mevcut. Yenidoğan çekimi ile ilgili bilgiyi yine ayrıntılar bölümünde yenidoğan çekimi kısmında bulabilirsiniz. Özet olarak bebeği ne kadar küçükken çekersek o kadar güzel fotoğraflar yakalayabiliyoruz. Annenin de kendine gelmesini gözönünde bulundurarak 5 – 21 gün arasında bir tarihde yenidoğan çekiminizi gerçekleştiriyoruz.

Sezeryanla doğumda doğumdan önce, doğum anında sürekli fotoğraf çekiyorum. Bebeğin ilk çıkış anı ve hazırlanması sırasındaki kareleri yakalıyorum. Doğumdan sonra yine bebeği ve aileyi fotoğraflıyorum. Annenin katılmasından sonra yine ilk kareleri fotoğraflayıp doğumdan 1 saat sonra ailenin yanından ayrılıyorum. Yine en güzel kareleri yenidoğan çekimine bırakıyoruz.

Her iki doğumda da fotoğraflarınızdan oluşan panoramik bir albüm tasarımı ile birlikte fotoğraflarınızın dijital hallerini size veriyorum. Eğer dilerseniz fotoğraflarınızla ayraç, takvim gibi tasarımların yanında, anneanne babaanne gibi en yakınınız olan büyüklerinize sizin albümünüzün aynısının bir cep boyutunu hediye edebilirsiniz. Bu detayları çok yakında ürünler sayfamda  bulabilirsiniz.

— Doğum süreci çok özel bir süreçtir. Kendim de iki doğum yaptığım için annenin nasıl duygular hissettiğini, nasıl heyecanlar yaşadığını çok iyi biliyorum. Bazen aileler doğum fotoğrafçılığı ile ilgili endişeli olabiliyorlar. Ben nasıl çalışıyorum anlatmak isterim. Öncelikle doğum anı çok mahrem bir an olduğu için hiç bir zaman uygunsuz bir kare çekmem ve size vermem. Annenin rahatsız olacağını düşündüğüm hiçbir anında fotoğraf çekmem. Mutlu ve heyecanlı anları çekerim. Normal doğumda anneyi üzerini tamamen örterek uygun bir duruma sokuyorlar. Anneyi bu şekilde hazırladıktan sonra içeri fotoğrafçıyı da çağırıp arka tarafda bebeği rahatça çekebileceği bir konuma yerleştiriyorlar. Ben bu durumdan sonra da bebeğin ilk çıkışını ve sonraki hazırlanmasını çekiyorum. Burda çekilen fotoğraflardan size asla kanlı veya uygunsuz bir kare sunmam. Verdiğim tüm fotoğraflar uygun şekilde düzenlenerek güzel bir şekilde sunulmaktadır.

— Asil olan annenin rahatı, ailenin fotoğraflara bakınca gülümsemesi, bebeğin konforudur. Bu süreci de çok iyi bildiğim için size doğum öncesi, doğum sırası ve sonrasında her şekilde yardımcı olacağım. Sağlıklı bir doğum dilerim, birlikte bir doğuma girmek dileği ile.

Başka sormak istediğiniz sorular için bana erdoesra@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ankara Doğum Fotoğrafçısı

by Esra ERDOGAN